Składanie i rozpatrywanie petycji kierowanych do Starosty Włocławskiego.

Informacja o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych zawarta została w poniższej klauzuli informacyjnej. 
    • Wydział Zarządzania, Administracji i Bezpieczeństwa
    • Termin załatwienia 1. Bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 3 miesięcy od daty złożenia. 2. W razie wystąpienia okoliczności niezależnych od podmiotu rozpatrującego petycję, uniemożliwiających rozpatrzenie petycji w określonym w punkcie 1 terminie, termin ulega przedłużeniu – nie dłużej jednak niż do 3 miesięcy, licząc od upływu terminu, o którym mowa w punkcie 1. 3. W przypadku, gdy adresat petycji jest niewłaściwy, termin na rozpatrzenie petycji liczy się od dnia otrzymania petycji przez podmiot właściwy. 4. Jeżeli w ciągu miesiąca od otrzymania petycji, składane są dalsze petycje dotyczące tej samej sprawy, organ rozpatrujący może zarządzić łączne rozpatrywanie petycji (petycja wielokrotna) - w tym przypadku ogłasza się na stronie internetowej okres oczekiwania na dalsze petycje nie dłuższy niż 2 miesiące, licząc od dnia ogłoszenia. Termin rozpatrzenia petycji wielokrotnej liczy się od wyznaczonego terminu oczekiwania.
    • Osoba kontaktowa Wydział Zarządzania, Administracji i Bezpieczeństwa.
    • Miejsce załatwienia Petycję można złożyć :
      1) przesyłając na adres:
      Starostwo Powiatowe we Włocławku,
      ul. Cyganka 28, 87-800 Włocławek,

      2) osobiście w Kancelarii Starostwa Powiatowego we Włocławku, I piętro, pokój 23,
      w godzinach pracy urzędu:
      Wtorek: 7.30 – 17.00
      Piątek: 7.30 – 14.00 Pozostałe dni robocze : 7.30 – 15.30

      3) za pomocą platformy ePUAP.
    • Telefon kontaktowy 54 230-46-66, 54 230-46-41
    • Miejsce odbioru Starostwo Powiatowe we Włocławku,
      ul. Cyganka 28,
      87-800 Włocławek
    • Wymagane dokumenty 1. Przedmiotem petycji może być żądanie, w szczególności, zmiany przepisów prawa, podjęcia rozstrzygnięcia lub innego działania w sprawie dotyczącej podmiotu wnoszącego petycję, życia zbiorowego lub wartości wymagających szczególnej ochrony w imię dobra wspólnego, mieszczących się w zakresie zadań i kompetencji adresata petycji.
      2. Petycja może być złożona w interesie:
      1) podmiotu wnoszącego petycję;
      2) publicznym;
      3) podmiotu trzeciego, za jego zgodą (dołączoną do petycji).
      3. O tym, czy pismo jest petycją, decyduje treść żądania, a nie jego forma zewnętrzna.
      4. Petycję składa się do organu władzy publicznej w formie pisemnej lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
      5. Petycja powinna zawierać:
      1) oznaczenie podmiotu wnoszącego petycję (jeśli petycję wnosi grupa podmiotów, w petycji należy wskazać oznaczenie każdego z tych podmiotów oraz osobę reprezentującą podmiot wnoszący petycję);
      2) wskazanie miejsca zamieszkania albo siedziby podmiotu wnoszącego petycję oraz adresu do korespondencji ( jeżeli petycję wnosi grupa podmiotów należy wskazać miejsce zamieszkania lub siedzibę każdego z tych podmiotów);
      3) oznaczenie adresata petycji;
      4) wskazanie przedmiotu petycji.
      6. Petycja składana w formie pisemnej powinna być podpisana przez podmiot wnoszący petycję, a jeżeli podmiotem wnoszącym petycję nie jest osoba fizyczna lub gdy petycję wnosi grupa podmiotów – przez osobę reprezentującą podmiot wnoszący petycję.
      7. Petycja składana za pomocą środków komunikacji elektronicznej może być opatrzona bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu oraz powinna zawierać także adres poczty elektronicznej podmiotu wnoszącego petycję.
      8. Petycja składana w interesie podmiotu trzeciego powinna zawierać także imię i nazwisko albo nazwę, miejsce zamieszkania albo siedzibę oraz adres do korespondencji lub adres poczty elektronicznej tego podmiotu. Podmiot, o którym mowa wyżej wyraża zgodę na złożenie w jego interesie petycji w formie pisemnej albo za pomocą środków komunikacji elektronicznej, która jest dołączana do petycji.
    • Opłaty Składanie i rozpatrywanie petycji jest wolne od opłat
    • Tryb odwoławczy Brak trybu odwoławczego.
    • Uwagi

      1. Petycje niespełniające wymogów określonych w pkt 5 ppkt 1 lub 2 opisu sprawy pozostawia się bez rozpoznania.

      2. Jeśli petycja nie spełnia wymogów określonych w pkt 4, 5 lub 8 opisu sprawy, podmiot rozpatrujący wzywa, w terminie 30 dni od dnia złożenia petycji, wnoszącego petycję do uzupełnienia lub wyjaśnienia treści petycji w terminie 14 dni z pouczeniem, że petycja, której treść nie zostanie uzupełniona lub wyjaśniona, nie będzie rozpatrzona.

      3. Podmiot rozpatrujący może pozostawić bez rozpatrzenia petycję, która została złożona w sprawie będącej przedmiotem petycji już rozpatrzonej przez ten podmiot, jeżeli w petycji nie powołano się na nowe fakty lub dowody. W tej sytuacji podmiot rozpatrujący petycję informuje podmiot wnoszący o pozostawieniu petycji bez rozpatrzenia i poprzednim sposobie jej załatwienia.

      4. Podmiot rozpatrujący petycję zawiadamia podmiot, który wniósł petycję o sposobie jej załatwienia wraz z uzasadnieniem w formie pisemnej lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

      5. Jeżeli petycja składająca się na petycję wielokrotną nie spełnia wymogów określonych w pkt 4, 5.3, 5.4 lub 8 opisu sprawy, podmiot rozpatrujący petycję, na stronie internetowej ogłasza wezwanie podmiotu wnoszącego petycję składającą się na petycję wielokrotną do uzupełnienia lub wyjaśnienia treści petycji w terminie 14 dni. Ogłoszenie to zastępuje wezwanie, o którym mowa w punkcie 2. Petycję, której treść nie została wyjaśniona lub uzupełniona pozostawia się bez rozpatrzenia. Sposób załatwienia petycji wielokrotnej ogłasza się na stronie internetowej podmiotu właściwego do rozpatrzenia, co zastępuje zawiadomienie, o którym mowa w punkcie 4.

      6. Sposób załatwienia petycji nie może być przedmiotem skargi.

    • Podstawa prawna

      1. Ustawa z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. z 2018 r. poz. 870).

      2. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2018 r. poz. 2096 z późn. zm.)

    • Typ treściProcedury załatwiania spraw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>